Lokalita

V okolí nášho ranču, ktorý nájdete v obci Blatná Polianka je mnoho známych či menej známych turistických, rekreačných a dovolenkových destinácií. Obec sa nachádza približne 24 km od mesta Michalovce a 12km od mesta Sobrance.

 

Senné rybníky

Možnosť nenáročného pozorovania a poznávania vtáctva  z nedávno vybudovaných pozorovacích veží láka na Senné rybníky stále viac ornitológov a milovníkov prírody z celého Slovenska aj z Európy.

Morské Oko

Morské Oko v chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty leží v nadmorskej výške 618 m a je štátnou prírodnou rezerváciou s chránenou flórou a faunou. Je to najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku s rozlohou 13 ha.

Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava je 12 najväčšia jazerná plocha v Európe a má mimoriadne priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy a rybolov.

Sninský kameň

Sninský kameň je najvýraznejšou dominantou okolia Sniny. Je chránený ako prírodná pamiatka vyhlásená v roku 1982 na výmere 5,52 ha.

Vihorlat

Vihorlatské vrchy,  sú  jedno z najvýchodnejších slovenských pohorí. Tvoria súčasť karpatského oblúka a majú sopečný pôvod.